online katalóg kníh  |  kontakty  |  otváracie hodiny  |  mapa stránok  |    
 
 
 

Osobnosť generála M. R. Štefánika - pozvánka na výstavu

Slovenská pedagogická knižnica srdečne pozýva učiteľov a študentov škôl ako aj iných záujemcov na výstavu vo svojich priestoroch na Hálovej 6 v Bratislave – Petržalke v prevádzkových hodinách knižnice:

http://www.spgk.sk/?otvaracie-hodiny-a-kde-nas-najdete

Určená je pre zvedavých študentov, ale najmä učiteľov dejepisu či občianskej náuky, ktorým sa takáto príležitosť  „dotknúť sa“  dobových učebníc, nedostáva každý deň.

Cieľom výstavy je oboznámiť širšiu pedagogickú verejnosť s knižnou tvorbou o M. R. Štefánikovi a s interpretáciou jeho postavy v učebniciach dejepisu, občianskej náuky a vlastivedy určených pre 2. stupeň základných škôl a pre stredné školy. Spolu s tvorcami výstavy sa podarilo vytvoriť v priestoroch knižnice zaujímavé prostredie pre štúdium dokumentov približujúcich jeho osobnosť a udalosti s ním spojené. Interaktívny charakter výstavy dáva možnosť návštevníkovi chytiť knihu do ruky, prelistovať si ju a utvoriť si vlastný názor na interpretáciu postavy a úlohu M. R. Štefánika v našich dejinách. Knižná tvorba je radená chronologicky podľa dátumu vydania od r. 1918 až po súčasnosť. Učebnicová tvorba je rozdelená najprv podľa stupňov škôl – pre 2. stupeň základných škôl a pre stredné školy a v rámci stupňov chronologicky podľa jednotlivých historických období od roku 1918 až po súčasnosť.

V prípade väčšej skupiny (učiteľ a žiaci) je treba dohodnúť si termín na služby@spgk.sk

TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU !

FOTOGALÉRIA

 

 
 
Užitočné
 
Vytlačiť stránku
Poslať stránku
 
 
Zaujímavé odkazy
 

   Univerzitna kniznica

 Štátny pedagogický ústav

Do knižnice

   

       IEDU
          Sanet

            UK SAV 

Publikacie SGI

Kniznica Petrzalka

        

SPK na Facebooku:

 
Chýba mi vo fonde
 
* povinné
 
 
 
Anketa
 
Koľko kníh prečítate za rok?
určite viac ako 5 kníh
34,4%
najviac 5 kníh
33,7%
žiadnu
31,9%
Hlasovalo: 27716
(predchádzajúce ankety)
 

Dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o., a v súlade s § 44 zákona č. 18/2018 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679, nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.
Viac informácií si môžete prečítať tu: www.eurotrading.sk/zo


© 2007 Slovenská pedagogická knižnica, Hálova 6, 851 01 Bratislava 5. Web dizajn, analýza prístupnosti a redakčný systém SwiftSite od spoločnosti ELET systems.